Váš prohlížeč je velice zastaralý a nebudete moci využívat plnou funkcionalitu webu. Jestliže se chcete zůčastnit aukcí, prosím aktualizujte svůj webový prohlížeč a nebo si nainstalujte jiný z rodiny moderních prohlížečů. Děkujeme za pochopení.

Jak aukce probíhá

9 nejdůležitějších informací

1. On-line aukce 100 velkých, tištěných a zarámovaných fotografií začíná dne 17. května ve 12:00 hodin a končí dne 1.června předběžně ve 12:00 hodin.

2. Stejně jako v předchozím ročníku, pokračujeme v systému “prodloužených aukcí”. Pokud bude učiněn příhoz na poslední chvíli (tj. mezi 11:55 a 12:00), prodlouží se aukce dané fotografie o dalších 5 minut nejpozději však do 16:00. Navíc se minimální jednotlivé příhozy po 12:00 zvýší na 1 000,- Kč.

Doporučujeme zadat maximální částku, kterou jste ochotni darovat dětem u Vaší oblíbené fotografie již před polednem.

3. Pokud neuspějete, nezoufejte. Posunutí okamžiku ukončení aukce u kterékoliv fotografie způsobí rovněž stejné posunutí okamžiku ukončení aukce u všech fotografií, u nichž nedošlo k žádnému příhozu po celou dobu licitace. Takže si budete moci vybrat jinou fotografii a přece jenom odeslat dětem Váš dar. Cílem tohoto nového systému je vytěžit co největší částku pro děti.

4. Zúčastnit se může fyzická i právnická osoba.

5. O příhozech ostatních zájemců na draženou fotografii se uživatelé automaticky dozvídají e-mailem. Nicméně doporučujeme, aby dražitel nespoléhal výlučně na email jelikož zpráva může skončit jako spam a raději kontroloval stav svých příhozů přímo na webu aukce.

6. Aukce je koncipována jako licitace o nejvyšší dar za danou fotografii. Předmětnou fotografii získá vždy účastník, který do ukončení licitace nabídne za snímek nejvyšší dar a tento dar na výzvu společnosti Reuters splatí jednomu z přiřazených příjemců (dětský domov nebo jiná organizace dle výběru dárce při registraci).

7. Potvrzení o přijetí daru budou vystavovat přímo příjemci. Účastníci neplatí DPH.

8. Veškeré dary si ponechávají příjemci darů. Náklady na celou aukci nesou dobrovolně tyto společnosti.

Co získají výherci aukce?

1. Zarámované fotografie v elegantních hliníkových rámech. Rozměry jednotlivých snímků jsou uvedené u každé fotografie zvlášť (nejčetnější rozměr 100 x 70 cm, fotografie Milana Blšťáka mají rozměr 60 x 90 cm). Fotografie pořízené Petrem Joskem, Davidem W. Černým (českými fotografy agentury Reuters) a Milanem Blšťákem budou autorsky podepsané. Všechny fotografie jsou k vidění v době aukce v galerii Czech Photo Centre, Na Zlatě 2835/1, 158 00 Stodůlky - Praha 13.

2. Potvrzení o přijetí daru přímo od jednoho z příjemců (dětských domovů nebo sdružení). Vystavovány budou fyzickým i právnickým osobám.

3. U fotografií Reuters: Exkluzivní držení. Kopie vydražených fotografií nebudou prodány jiným soukromým nebo firemním zájemcům pro vystavení v jejich prostorách. Výjimku budou tvořit média pro použití snímků ve sdělovacích prostředcích.

4. Dobrý dojem v mysli. To nejcennější, co si z aukce odnesete, bude určitě hřejivý pocit, že jste pomohli dětem, které se ocitly ve složité životní situaci. Vaším přispěním umožníte zlepšit kvalitu života dětí v těchto dětských domovech.

Podrobný návod k aukci


REGISTRACE:

  1. Nejprve se zaregistrujte k aukci
  2. Registrovat se můžete jako fyzická nebo právnická osoba. Pokud zvolíte variantu Právnická osoba, přihlašujete tak do aukce Vaší firmu. Prosím ujistěte se, že máte oprávnění nebo potřebné svolení (dle vnitřního řádu společnosti) Vaší firmu v rámci aukce zastupovat. Zamezíte tak možným komplikacím při zadávání plateb účtárně.
  3. Vyplňte Vaše osobní údaje. (*) hvězdička znázorňuje povinný údaj. Vyplněné údaje odesílané na server jsou šifrovány certifikátem SSL.
  4. Zaškrtněte svoji volbu příjemce daru
  5. Zaškrtněte, že souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů a se všeobecnými podmínkami elektronické aukce a klikněte Odeslat.
  6. Pakliže jste správně vyplnili formulář a odsouhlasili podmínky aukce, můžete přistoupit k výběru a licitaci fotografií.

 

ZAPOMENUTÉ HESLO:

Pokud zapomenete Vaše heslo, nic se neděje. Jednoduše klikněte na volbu “Zapomenuté heslo”, vyplňte svůj login nebo e-mail a systém Vám zašle odkaz, na kterém můžete zadat heslo nové.


PŘIHOZENÍ V AUKCI:

Vyberte si fotografii nebo fotografie, o které máte zájem a navyšte jejich hodnoty. Jednotlivé příhozy musí být v celých stokorunách a alespoň o 500,- Kč (pět set korun českých) vyšší než Nejvyšší nabízený dar.

Pozor, v poslední den aukce se po 12:00 zvýší minimální příhoz u všech fotografií na 1 000,- Kč.


POTVRZENÍ VAŠÍ TOTOŽNOSTI:

Pokud Váš příhoz překročí částku 10.000,- Kč, vyhrazuje si společnost Reuters právo kontaktovat Vás za účelem ověření Vaší totožnosti. V rámci tohoto telefonického nebo emailového kontaktu po Vás rovněž může Reuters požadovat písemné potvrzení Příhozu . Toto písemné potvrzení příhozu bude ke stažení na stránce Podmínky fotoaukce a vyplněné se bude posílat na e-mailovou adresu prague.reception@thomsonreuters.com.
Toto opatření bude sloužit pouze k zamezení případného zneužití aukce nebo pokusům o narušení jejího průběhu.


PRO VŠECHNY PŘÍPADY:

Jelikož Murphyho zákony platí vždy, tak v případě nepředvídatelných problémů mimo naší kontrolu, které by znemožnily řádný průběh nebo ukončení aukce v původně ohlášeném termínu, můžeme posunout termín ukončení aukce. Dobu posunu termínu stanovíme v návaznost na konkrétní vzniklou situaci. Avšak bude činit minimálně 1 den, abychom zajistili rovnocenné podmínky všem účastníkům aukce. Pokud taková situace nastane, budeme vás informovat emaily a také upozorněním na hlavní stránce webu aukce.

DALŠÍ OTÁZKY – HELPDESK:

Pokud narazíte na problémy s používáním aukční aplikace, volejte 224 190 404 nebo pište na prague.reception@thomsonreuters.com

Přejeme Vám příjemné zážitky

Váš tým Šance pro děti